שרה אלחיאני

פרטים אודות שרה אלחיאני

שרה אלחיאני
מתוך דף הפייסבוק של שרה אלחיאני
Facebook Twitter Google+ Print

שרה אלחיאני ילידת צרפת, בת לאב יליד מצרים שגדל בקהיר בשכנות לפאריד אל עטראש ואיסמהן (מחשובי המוזיקאים במצרים של המאה ה-20).
המוסיקה המצרית שהושמעה בבית ילדותה הילכה עליה קסם והשפיעה על משיכתה העזה לשירה מזרח תיכונית ולמוזיקה מזרחית קלאסית.
המוסיקה הייתה חלק אינטגרלי במשפחתה גם בפריז , ב -1973 הקים וניהל אביה מועדון מוסיקה במונטפרנס ואירח הופעות של מיטב אומני התקופה ובשלל סגנונות :
"המוסיקאים מהנילוס" - לוקסור, אומני ג'אז Chet Baker, Cecil Taylor ,Archie Chepp, רוק ורגאיי .
ב-1998 עם עלייתה לארץ החלה ללמוד נגינה על עוד ושירה ערבית , כשעיקר התמחותה במוסיקה המצרית הקלאסית.
בהמשך למדה מוסיקה במצרים בבית האופרה, והקימה את "אנסמבל בלאדי" הרכב יהודי-ערבי עם יהאב נימר (כינור), אלעד קמחי (כלי הקשה), אליאס וואכילה (עוד) ושלמה גבאי (קלידים). ברפרטואר יצירות קסומות של גדולי המלחינים ממצרים אלג׳יר וצרפת, המשולבים בהופעה כפסיפס סגנונות מוסיקאלים מגוונים: מקצב מיצרי, תזמור מזרח-תיכוני ופופ צרפתי. הלהקה אירחה את נגן הקאנון הדגול אברהם סלמן ז״ל, הכנר אליאס בדע ז״ל והרקדנית פיפי נס.
בתקופת מגוריה ביפו (תל אביב) התחזק הקשר שלה עם היהדות, ומאז היא מתמקדת ברפרטואר של שירה מקודשת.
כיום נמצאת בשלב מתקדם של הפקת אלבום הבכורה ״ על אהבתך ״ אלבום פיוטים עם לחנים מקוריים , בהפקתו המוסיקלית של יאיר דלאל אתו למדה שנים רבות. בין המשתתפים: יאיר דלאל (כינור), ארז מונק (כלי הקשה), גלעד חזן (עוד), חגי ביליצקי (קונטרבאס), אריאל קסיס (קאנון), דניאל זמיר (סאקסו-אלט), עומרי מור (פסנתר ג׳אז ואנדלוסי).
במקביל מופיעה עם הרכב נשים חדש בהשתתפות : נועה ווקס (כלי הקשה) נועה וזאנה (פסנתר אנדלוסי ) אדה אלייב (קאנון), מרינה טושיץ (עוד ) , יאיוי (עוד), נועם קריבין (קונטרבס), יערה בארי (קמנצ׳ה), ליאת סבא (צ׳לו).
מלמדת שירה ונגינה בשיעורים פרטים ,סדנאות ובמרכז למוסיקה מן המזרח במוסררה ירושלים.

 

הופעות קרובות

# מה? מתי? איפה? עוד משהו?
1על אהבתך18/03/2018 (21:00)תיאטרון מחול ענבל, רחוב יחיאלי 6, תל אביבפרטים נוספים