ימי החול-מסע מוזיקלי במדבר

ימי החול-מסע מוזיקלי במדבר
Facebook Twitter Google+ Print
   
תאריך: יום ראשון, 11/02/2018 בשעה 20:30
פרטים: זָכַרְתִּי לָךְ חֶסֶד נְעוּרַיִךְ, אַהֲבַת כְּלוּלֹתָיִךְ, לֶכְתֵּךְ אַחֲרַי בַּמִּדְבָּר בְּאֶרֶץ לֹא זְרוּעָה".(ירמיהו ב,פס' ב')

איך נראים חיים שלמים בתנועה, חיים שלמים בתוך מסע? מה אנחנו יכולים ללמוד היום מארבעים שנות הנדודים של בני ישראל במדבר? האם החלום יפה יותר מהממשות? האם ההליכה בדרך יפה יותר מהמקום אליו מגיעים, או שאולי זה הפוך?

המופע ״ימי החול״ הוא פרי תהליך עבודה בן שנה בו ניסו קבוצת יוצרות מבית הספר הגבוה למוסיקה "מזמור", יחד עם רונה קינן, לברר את הקשר בין סיפור הולדתו של עם ישראל במדבר לבין סיפור ההתבגרות האישי של כל אחת ואחת מהן, כיחידות וכקבוצה.

המופע מורכב כולו משירים מקוריים שכתבו והלחינו התלמידות, שירים שנוגעים במגוון נושאים, החל מפרשנויות שלהן לסיפורים מכוננים ולדמויות מפתח מתוך ספר במדבר, דרך שירים אישיים הנוגעים בחניכה והתבגרות, על כל הקשיים והיופי שבהם, וכלה בפירוק של המושג ״מדבר״ למגוון אסוציאציות ופרשנויות.

האנסבל כולל שש יוצרות, מגובות בהרכב מרשים של נגניות, שיוצרות יחד מפגן מאלף של כח נשי צעיר. הן מבטאות מגמה חדשה בתרבות הישראלית, כזו שמייצרת מפגש בין המגזר הדתי לחילוני, בין הניגונים של קרליך לבין הבלוז של המיסיסיפי, בין תהילים לבין שירה העברית המודרנית, בין שירת יהודי תימן לבין מקצבי התופים של מדבר סהרה, בדיאלוג פתוח ומרתק.
כתובת: גולה, שמואל הנגיד 7, פתח תקווה
כרטיסים: 30 ש"ח במכירה המוקדמת באתר טיקצ'אק.
בהשתתפות: טל אברמוביץ' | שירה הרסט | לוטם אהרון | רויה רייש | תהילה לביאד | אפרת בוימל